0

М анчестър Сити победи Тотнъм 4:2 със зашеметяващ обрат на стадион „Етихад“, за да намали изоставането от лидера във Висшата лига Арсенал до пет точки. „Топчиите“ имат и мач по-малко от шампионите.

Точно преди почивката изглеждаше, че Шпорите са решени да ударят едно здраво рамо на шампионските мераци на съперниците си от Северен Лондон Арсенал – с голове на Кулушевски (44) и Емерсон (45+2) отборът на Конте зашлеви „гражданите“ за 0:2.Гостите така и не благодариха на вратаря на Сити Едерсон и на съотборника му Родри, сгафили левашки и при двата гола и накарали Гуардиола да ходи нервно край тъча.

След почивката, вдъхновени от разигралия се напоследък Рияд Махрез, домакините точно в рамките на 2 минути възстановиха равенството: Хулиан Алварес намали 1:2 в 51-ата, а в 53-ата Халанд за втори път порази вратата на Лорис.

После на преден план излезе именно тунизиецът, който в 63-ата предизвика мощно изригване на трибуните с третия гол за 3:2, а в 90-ата пак той наказа отчайващ гаф в защитата на „шпорите“ и оформи забележителния обрат 4:2.