0

Л ивърпул и Брайтън не се победиха в голово шоу, завършило 3:3 на "Анфийлд" в мача от деветия кръг на Висшата лига. Челси също трябваше да прави обрат, която донесе и до успех срещу Кристъл Палас - от 0:1 до 2:1 при гостуването на „Селхърст Парк“.

На „Анфийлд“ „чайките“ поведоха с 2:0 до 18-ата минута, но "мърсисайдци" успяха да стигнат до обрат и 3:2 в 63-ата минута. Това обаче не се оказа достатъчно на тима на Юрген Клоп, тъй като в 83-ата минута Леандро Тросар оформи своя хеттрик и донесе точката на Брайтън.

Брайтън шокира "Анфийлд" още в 4-ата минута. При неразбирателство в защитата на Ливърпул, Трент Александър-Арнолд бе надигран от Леандро Тросар, който се измъкна добре и преодоля с хубав удар по земя безпомощния Алисон за 1:0.

В 18-ата минута "чайките" нанесоха втория си удар. Уелбек бе изведен в наказателното поле и намери Марч, който пък изведе Тросар с прекрасно подаване и белгиецът се разписа за втори път в мача.

В 33-ата минута Салах намери прецизно Роберто Фирмино, който с хладнокръвен изстрел върна Ливърпул в двубоя.

Втората част започна страхотно за домакините. Фирмино отбеляза, след като достигна до пас в наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл за 2:2 в 54-ата минута.

Тимът на Юрген Клоп поведе за първи път в резултата в 63-ата минута, когато след центриране от корнер Адам Уебстър прати топката в собствената си врата.

Седем минути преди края на двубоя Леандро Тросар разочарова отново "Анфийлд" като оформи своя хеттрик.

След този мач Брайтън има 14 точки на 4-ото място във Висшата лига. Ливърпул е девети с 10.

На „Селхърст Парк“ в герой за Челси се превърна Конър Галахър, който отбеляза победното попадение за тима на Греъм Потър в 90-ата минута. Това бе дебютът на Потър в Премиършип начело на Челси.

Челси се изкачи на шесто място във временното класиране с 13 точки, а Кристъл Палас е шестнадесети с 6 точки.