0

К ристиано Роналдо донесе победата на Манчестър Юнайтед със своя гол номер 700 в клубния футбол. Португалската звезда влезе като резерва и отбеляза втория гол за "червените дяволи" при успеха с 2:1 като гост на Евертън в мач от 9-ия кръг на Висшата лига.

Роналдо традиционно през този сезон започна срещата на пейката, но влезе още през първата част на мястото на контузилия се Антони Марсиал.

Евертън откри резултата с гол на Алекс Иуоиби в 5-а минута. Нигериецът реализира с прецизен удар след грешка в средата на терена на Каземиро.

Юнайтед бързо се върна в мача с попадение на Антони в 15-а минута.

Роналдо се появи на терена в 29-а минута и в самия край на първата част бе изведен на стрелкова позиция от Каземиро, напредна в наказателното поле и с левия крак прати топката в мрежата. Попадението е историческо, тъй като е номер 700 за Роналдо на клубно ниво.

Юнайтед заема пето място в клсирането с 15 точки, докато Евертън е 12-и с 10 точки.