0

Ш ампионът Наполи спря серията от десет победи на Интер в италианското първенство по футбол, след като двата отбора завършиха наравно 1:1 в мач от 29-ия кръг на Серия А. "Черно-сините" все пак остават категорични лидери в класирането, водейки с 14 точки на Милан.

Наполи е едва седми в подреждането с 45 точки и девет зад четвъртия Болоня.

Интер пропиля няколко възможности рано, след като вратарят Алекс Мерет отрази удар с глава на Матео Дармиан и спря добавката на Лаутаро Мартинес. Домакините обаче поведоха заслужено две минути преди полувремето, когато Алесандро Бастони подаде на непокрития Дармиан и той вкара за 1:0.

Отбраната на Интер направи една от малкото си грешки в 81-та минута и тя се оказа решаваща. Центриране от ъглов удар бе отклонено към свободния Жуан Жезуш, който стреля точно с глава за крайното 1:1.