0

Б райтън победи изненадващо Тотнъм като гост с 1:0 в мач от английската Висша лига, игран рано днес. В борбата за заветното четвърто място и класиране в Шампионската лига „шпорите“ са с 3 т. пред вечния си враг от Северен Лондон Арсенал, но „артилеристите“ са с 2 мача по-малко.

Миналата събота Брайтън надви с 2:1 и „артилеристите“, отново при гостуване.

Срещу Тотнъм голът вкара Леандро Тросар в 90-ата минута. Той влезе остро в наказателното поле отляво и с диагонален удар направи безпомощен вратаря на лондончани Юго Лорис, който посегна да избие топката с крак.

Тотнъм направи твърдe малко през първото полувреме, като създаде ситуации само чрез Хюн-Мин Сон и Хари Кейн.

През втората част и Лукас Моура направи пропуск за Тотнъм, но в края на мача Брайтън бе по-добрият и остър отбор и заслужено спечели трите точки.

С успеха гостите се изкачиха до десето място във временно класиране, като вече са с равни точки с деветия Лестър.