0

Н юкасъл резна Тотнъм с 2:1 като гост от късния неделен мач във Висшата лига. Така "свраките" вече влязоха в Топ 4 и са само на две точки зад лондонските „шпори“. Това бе втора поредна загуба за Тотнъм, който през седмицата допусна поражение и в гостуването си на Манчестър Юнайтед.

Нюкасъл излезе напред в резултата след час игра. Тогава вратарят на домакините Юго Лорис излезе извън наказателното поле и се сблъска с Калъм Уилсън от гостите.

Последният овладя топката и прехвърли френския вратар за 1:0. Лондончани имаха претенции за нарушение срещу вратаря си, но след преглед на ВАР попадението бе зачетено.

Десет минути по-късно капитанът на „свраките“ Мигел Алмирон направи 2:0 за Нюкасъл след една лошо изчистена топка от Лорис и самостоятелна акция. Той проби отдясно и с шут с левачката наказа поредния гаф на френския вратар.

Тотнъм върна един гол в началото на второто полувреме, когато капитанът на тима Хари Кейн бе точен на втора греда, след като получи топката от съотборника си Лангле след корнер.

До края на мача "шпорите" не успяха да стигнат поне до равенството и се намират в труден период.

Съседите на Тотнъм от Северен Лондон Арсенал по-рано днес направи първото си равенство през сезона във Висшата лига на Англия. В двубой от 13-ия кръг водачът в Премиершип направи само 1:1 като гост на Саутхемптън, въпреки че поведе отрано.

Лондончани бяха изведени напред в резултата още в 11-ата минута, когато Гранит Джака шибна топката в мрежата с мощна тупалка след асистенция на Бен Уайт.

Превъзходството на столичани продължи в последните секунди на първата част Габриел Жезус пропусна да реализира ново попадение във вратата на "светците".

През втората част домакините се добраха до равенството чрез Стюърт Армстронг, който отбеляза в левия ъгъл на вратата на Арсенал след асистенция на Мохамед Елюнуси.

Десет минути преди края на редовното време Мартин Йодегор отбеляза нов гол за гостите, но той беше отменен, защото на по-ранен етап от атаката топката беше напуснала очертанията на терена.

Арсенал продължава да бъде лидер в класирането с актив от 28 точки, докато Саутхямптън е с 12 точки на 15-то място.

В друга среща от кръга Астън Вила победи с категоричното 4:0 у дома Брентфорд. Това беше официален дебют за временния мениджър на отбора от Бирмингам - Арън Данкс, който замени Стивън Джерард.

Лиън Баи и на два пъти Дани Ингс направиха резултата 3:0 в полза на домакините в първите 14 минути, а Оли Уоткинс оформи крайното 4:0 след точно един час игра.

Астън Вила има 12 точки на 14-то място, докато Брентфорд е с 14 точки на десета позиция.

Фулъм победи с 3:2 като гост Лийдс и записа петия си успех през сезона, докато Лестър се справи с Улвърхемптън, побеждавайки като гост с 4:0.

Висша лига на Англия, 13-ти кръг:

Астън Вила – Брентфорд 4:0, Лийдс Юнайтед – Фулъм 2:3, Саутхемптън – Арсенал 1:1, Улвърхемптън Уондърърс – Лестър Сити 0:4, Тотнъм Хотспър – Нюкасъл Юнайтед 1:2.

От събота: Нотингам Форест - Ливърпул 1:0, Евертън - Кристъл Палас 3:0, Манчестър Сити - Брайтън 3:1, Челси - Манчестър Юнайтед       1:1.

в понеделник: Уест Хем – Борнмът.