0

К олебаещият се от началото на сезона отбор на Торино нанесе втора победа през този шампионат на Милан, побеждавайки го с 2:1 на свой терен в среща от 12-ия кръг.

Милан остава на 3-о място в класирането с 26 точки, на 1 от 2-ия Аталанта и на цели 6 от лидера Наполи. Първите два отбора спечелиха мачовете си този уикенд и ще се срещнат един срещу друг в следващия 13-и кръг.

Домакините нанесоха своя удар в рамките на две минути преди почивката, като най-напред Кофи Джиджи откри, а след него се разписа и Алексей Миранчук. В средата на второто полувреме Жуниор Месиаш върна един гол за шампионите.

След мача старши треньорът на гранда от Милано Стефано Пиоли беше разочарован, но призна, че неговите хора вероятно мислят за срещата с РБ Залцбург в Шампионската лига. В сряда те просто трябва да избегнат поражението, за да продължат в следващата фаза на турнира.