0

Т отнъм размаза с 3:0 вечния съперник от Северен Лондон Арсенал на своя стадион за огромен кеф на феновете си в директен сблъсък за 4-тото място, което класира за Шампионската лига.

Хари Кейн откри от дузпа в 22-ата мин., в 33-ата „топчиите“ останаха с 10 диши заради втория жълт картон на Холдинг, в 37-ата отново Кейн направи 2:0, а Сон увеличи разликата в 47-ата в началото на второто полувреме.

Арсенал беше безпомощен, но въпреки загубата остана на четвъртото място с точка пред „шпорите“.

До края на сезона двата отбора имат по 2 мача: Арсенал има тежко гостуване в Нюкасъл на 16 май и домакински мач в последния кръг срещу Евертън, борещ се със зъби и нокти да не изпадне.

На теория Тотнъм има по-лека програма: на 15-ти е домакин на Бърнли, който също е заплашен и има нужда от точки, а в последния кръг на 22 май гостува на изпадналия Норич.

При равенство в точките се гледат първо головата разлика, а след това кой отбор е вкарал повече голове. И по двата показателя Тотнъм превъзхожда значително отбора на Артета – головата разлика е 63:40, срещу 56:45 за „топчиите“.