0

С рещата от 18-ия кръг на Бундеслигата между Бохум и Щутгарт бе прекъсната за повече от 30 минути.

Това се наложи, след като банер на феновете на гостите блокира един от аварийните изходи на стадиона.

Привържениците на Щутгарт отказваха да преместят плаката, което пречеше на подновяването на мача. Ситуацията се разигра преди старта на второто полувреме.

В крайна сметка, след повече от 45 минути, играта бе подновена, въпреки че банерът не бе преместен.

Бохум спечели мача с минималното 1:0 с гол на Матуш Беро.

Два гола на Дониел Мален пък помогнаха на Борусия Дортмунд да победи местния си противник Кьолн като гост с 4:0 в двубой от 18-ия кръг от Първа Бундеслига.

В друга среща от кръга Фрайбург победи с 3:2 пред собствена публика Хофенхайм. Домакините поведоха с 2:0 след попадения на Лукас Холер и Винченцо Грифо, но Ваут Вегхорст и Максимилиан Байер отбелязаха в полза на "хофе".

Фрайбург остана в намален състав в 82-ата минута, когато червен картон получи Мануел Гулде, но това не оказа влияние върху крайния резултат и унгарецът Роланд Шалай се разписа за крайното 3:2 пет минути преди изтичане на редовното време.

По-късно днес Байер Леверкузен играе срещу РБ Лайпциг, а в неделя шампионът Байерн Мюнхен се изправя срещу Вердер Бремен.