0

У краинецът Андрий Ярмоленко се разплака на терена малко след като отбеляза гол при завръщането си в първия отбор на Уест Хем за 2:1 над Астън Вила в Лондон.

Той получи отпуск след като Русия нахлу в родината му, това бе първият му мач от 5 февруари насам. Ярмоленко пътува до Полша, за да прибере жена си и едно от децата си, след като те избягаха от зоната на военни действия.

Той влезе на мястото на получилия контузия Михаил Антонио, и в 70-ата мин. се разписа покрай Емилиано Мартинес след пас на Саид Бенрахма в наказателното поле.

Голът му развълнува хората и повдигна духа на стадиона в Лондон, а „чуковете“ заковаха втори гол в 82-ата мин. отново след асистенция на алжиреца Бенрахма, този път за Пабло Форналс към точката за дузпата. Вила намали накрая чрез Джейкъб Рамзи.

Контузеният играч на Уест Хем Владимир Куфал написа в Туитър за Ярмоленко за гола му: "Никой не заслужава това повече от теб, братко."

Другият чех от „чуковете“ Томаш Соучек добави към „брата“ Ярмо: „Важен мач!!! @yarmolenkoandrey победа!!! Много се радвам за теб, братко."

В друг мач в Лондон днес Кай Хаверц вкара в самия край и Челси се наложи с 1:0 срещу Нюкасъл в може би последния мач на „сините“ при собственика Абрамович. Руснакът търси спешно купувач за клуба. Челси дръпна на 9 т. Пред четвъртия на Манчестър Юнайтед, като доближиха втория Ливърпул на 7 т.

Хаверц отбеляза минута преди края на редовното време след пас на Жоржиньо. Това бе първа загуба на Нюкасъл във Висшата лига през 2022-а година. За последно "свраките", които са 14-и в класирането с девет точки над изпадащите, отстъпиха на 19-и декември срещу шампиона Манчестър Сити.

Улвърхемптън е седми с две точки зад Уест Хем и Арсенал след победа с 1:0 срещу Евертън с 1:0. Конър Коуди отбеляза единственото попадение в 49-ата минута след асистенция на Рубен Невеш.

Уотфорд се наложи над Саутхемптън 2:1, със същия резултат пък Лийдс победи Норич.

Висша лига на Англия, 29-и кръг, неделя: Челси - Нюкасъл 1:0, Евертън - Улвърхемптън  0:1, Лийдс Юнайтед - Норич Сити 2:1, Саутхемптън - Уотфорд 1:2, Уест Хем - Астън Вила 2:1.