0

Карабах за малко да хвърли бомбата, след като изненадващо спря Байер Леверкузен с 2:2 в първи мач от осминафиналите на Лига Европа. Германският представител отърва кожата дълбоко в добавеното време и по този начин увеличи серията без загуба във всички турнири на 35 двубоя. Любопитното е, че в състава на домакините като титуляри започнаха бившите футболисти на Черно море Леандро Андраде и Патрик Андраде, а през второто полувреме от пейката се включи и доскорошният десен бек на Локо Пд Матеус Силва. Патрик Андраде дори записа асистенция на сметката си.

Карабах сензационно се оттегли с два гола аванс на почивката, но през второто полувреме изпадна в глуха защита и в крайна сметка не издържа. Флориан Вирц и Патрик Шик в 92-ата минута оставиха Леверкузен непобеден през този сезон.