0

Х ари Кейн записа паметна вечер за Тотнъм, като неговият гол донесе победата над Манчестър Сити с 1:0 в последния мач от кръга във Висшата лига. С това попадение той стана и вечен голмайстор в историята на Тотнъм, за който вече има 267 гола, с което изпревари легендата Джими Грийвс, чийто постижение стоеше от 1970 година.

Победата над шампиона позволи на големия съперник на "шпорите" в Северен Лондон - Арсенал, да въздъхне с облекчение, тъй като комшиите позволиха на "топчиите" да запазят аванса си от 5 точки пред Сити начело в класирането на Висшата лига.

Кейн се разписа в 15-ата минута на мача с "гражданите", след като Пиер-Емил Хойберг открадна топката от Рико Люис от Сити и подаде на капитана си, който бе безкомпромисен при удара си. Това бе и гол №200 за Кейн във Висшата лига. Той има 416 мача за "шпорите" във всички турнири, докато Грийвс бе направил рекорда си в 379 срещи.

Рияд Марез, който беше герой наскоро при обрата на Сити срещу Тотнъм, този път видя как ударът му се отклонява от гредата. Хулиан Алварес също направи голям пропуск за тима от Манчестър.

В самия край на мача Кристиан Ромеро получи втори жълт картон и бе изгонен от терена, но Тотнъм успя да задържи аванса си.

С успеха Тотнъм запази живи шансовете си за Топ 4, като се доближи само на точка от четвъртия Нюкасъл. Лондончани попречиха и на Манчестър Сити да намалят преднината на Арсенал на върха, като тя си остава 5 точки и след този кръг.