0

Л ивърпул остава без победа във Висшата лига на Англия и след 2-ия кръг, където трябваше да се задоволи само с 1:1 срещу Кристъл Палас. За гостите  от Лондон тази среща им донесе първата точка за годината, докато Ливърпул е с 2 след две равенства.

Нападателят Луис Диас възстанови равенството в 61-ата минута след солова атака, само четири минути след като новото попълнение на "Червените" от "Анфийлд" Дарвин Нунес беше изгонен от съдията. Гостите от Кристъл Палас откриха резултата в 32-ата чрез Уилфред Заха.

Иначе след 2:2 в първия кръг, пред своя публика играчите на треньора Юрген Клоп започнаха по-агресивно и още в 1-ата минута можеха да открият резултата. Пробив и центриране на Трент Александър-Арнолд създаде суматоха в наказателното поле, но последният удар беше на Джеймс Милнър, който стреля високо в аут.

В първите 20 минути пропуски направиха Нунес, за когото това беше дебют с екипа на мърсисайдци, и Робъртсън. Малко след това отново след подаване на Александър-Арнолд се откри чудесна възможност за Ливърпул, но Мохамед Салах не улучи вратата. И точно в този момент на срещата играчите на Палас откриха резултата благодарение на контраатака, в която пас на Еберечи Езе намери Заха, който се откъсна от защитата и търколи топката покрай вратаря Алисон Бекер.

Това обърна хода на събитията на терена до края на полувремето и още на два пъти бразилският вратар на Ливърпул трябваше да се справя. Чак в 1-ата минута на продължението на първата част Дарвин Нунес блесна с индивидуална класа и удари греда.

В началото на второто полувреме уругваецът беше в центъра на събитията. Най-напред пропусна чисто положение да открие личната си сметка след подаване на Салах, а минути по-късно видя и червен картон в ръката на съдията, след като удари с глава Йоахим Андерсен от гостите.

В 61-ата минута Луис Диас изравни, преодолявайки няколко противникови играчи. А до края на мача Ливърпул беше по-активният отбор, но до нов гол не се стигна.

Висша лига на Англия, втори кръг, понеделник:

Ливърпул - Кристъл Палас 1:1

от неделя:
Нотингам Форест - Уест Хем 1:0, Челси – Тотнъм 2:2;

от събота: Астън Вила - Евертън 2:1, Арсенал - Лестър 4:2, Брайтън - Нюкасъл 0:0, Манчестър Сити - Борнмът 4:0, Саутхемтпън - Лийдс 2:2, Улвърхемптън - Фулъм 0:0, Брентфорд - Манчестър Юнайтед 4:0