0

О бщо 17 медала (6 златни,  4 сребърни и 7 бронзови) спечелиха българските състезатели от Балканското първенство по спортна гимнастика за младежи и девойки, което се проведе в тренировъчната зала на "Арена София".

В последния ден спортистите добавиха 10 отличия от финалите на отделните уреди.

На земя при младежите Любомир Станоев стъпи на първото място с резултат от 13,300 точки, а негов подгласник стана Борислав Жеков с 13,050. Жеков си тръгна с още едно отличие от Балканиадата – бронз от изпълненията на успоредка с 12,200 точки, а Любомир Станоев е пети с 11,850.

На финала на прескок имаше 2 медала за страната ни - злато за Наско Миков с 13,350 точки и сребро за Любомир Станоев, който получи за изпълнението си 12,850 точки.

На кон с гривни балкански шампион е Никълъс Наков с резултат 12,900 точки.

На финала на халки България нямаше представители сред медалистите - Борис Караджинов завърши на шесто място с 11,500 точки, а Наско Миков е осми с 9,650.

В изпълненията на висилка Никълъс Наков се нареди на третата позиция с 12,200 точки.

При девойките отличията за българките са три.

Биляна Банева и Кристин Кръстева станаха съответно втора и трета на греда с 11,833 и 11,466 точки. На земя Мишел Арабаджиева се окичи с бронза с 11,433 точки.