0

А дриан Андреев отпадна на 1/4-финалите на турнира от сериите „Чалънджър“ в Рен (Фр). Той направи добър мач срещу шампиона на US Open от 2020 г. Доминик Тийм (Ав) и взе първия сет, но в крайна сметка загуби с 6:3, 3:6, 2:6.

В първия сет Андреев стигна до пробив за 3:1, а това му беше достатъчно до края. Във втория Тийм, който се завърна след повече от година отсъствие заради контузии, поведе с 3:0, след като проби. Андреев обаче върна пробива и намали изоставането си на 3:4. Той обаче отново загуби своето подаване, а Тийм изравни резултата в сетовете.

В третия Тийм, който има общо 4 финала в турнири от Големия шлем, показа класата си и бе убедителен.

За достигането си до четвъртфиналите Андреев печели 18 точки за световната ранглиста и 1 850 евро.