0

Б ългаринът Александър Везенков бе най-резултатен при загубата на Олимпиакос от Панатинайкос със 76:81 (14:15, 19:21, 26:12, 17:33) в голямото дерби на гръцкото баскетболно първенство.

Националът завърши с 19 точки и 10 борби за 34 минути на терена.
Поражението бе първо за Олимпиакос, който имаше шест поредни победи до този осми кръг, а гостите постигнаха шести успех и също имат само една загуба на сметката си.

Големите съперници играха един срещу друг в местното първенство за първи път след пауза от 1100 дни заради изваждането на Олимпиакос от баскетболния елит след скандалния сблъсък между двата тима през 2019 година.

Домакините започнаха по-добре и бързо поведоха с 9 точки, но след първата част Панатинайкос имаше точка аванс. Гостите водеха и на почивката с 36:33, но след силна трета четвърт Александър Везенков и съотборниците му взеха преднина от 59:48 преди последните 10 минути.

Със страхотна стрелба от далечно разстояние обаче Панатинайкос успя да измъкне победата в заключителните моменти на срещата.

Сърбинът Неманя Недович бе в основата на обрата за Панатинайкос. Той бе най-резултатен за победителите с 24 точки, от които 4 тройки за 20 минути на терена.

Александър Везенков вдъхнови Олимпиакос за седма победа в Евролигата (ВИДЕО) - Спорт - Телеграф (telegraph.bg)