0

Б аскетболният отбор на ЦСКА, който се завърна в елита, спечели победа срещу шампиона Балкан Ботевград със 78:72 (22:20, 20:15, 17:20, 19:17) като домакин.

Отборът на Росен Барчовски имаше предимство от самото начало на мача, като тенденцията се запази до края му. На полувремето "червените" водеха със 7 точки преднина и загубиха в резултата само третата част.

Най-резултатен за "червените" бе Андрей Иванов, а със същия актив за гостите завърши Христо Захариев.

Зейн Ноуълс от ЦСКА спечели най-много борби под коша - 13, Райън Хароу от Балкан даде най-много асистенции в мача - 8.

Това бе втора победа за ЦСКА от 3 мача, докато Балкан записа второ поредно поражение за сезона.

A post shared by NBLBulgaria (@nbl_bulgaria)

Така “армейците” излизат на третото място във временното класиране на първенството с баланс от 2-1, докато ботевградчани остават без успех в шампионата. Следващата седмица ЦСКА гостува на Рилски спортист на 29 октомври, а Балкан се изправя срещу Левски в Ботевград ден по-късно.

Вицешампионът Рилски спортист взе своето срещу Черноморец, като се наложи с 98:91 (33:28, 25:24, 23:14, 17:25) като гост. Отборът натрупа достатъчен аванс и се отпусна едва в четвъртата част, но това не бе решаващо за успеха.

Брендън Рандолф вкара 25 точки за Рилски спортист, докато Георги Боянов отговори с 22 за Черноморец.

Тимът от Самоков оглави временното класиране с три победи, докато това бе първо поражение за отбора от Бургас.