0

Българските боксьори спечелиха два медала от участието си в 40-ото издание на турнира за младежи и девойки до 18 години "Златна ръкавица" в Суботица (Сърбия).

С бронзови отличия от надпреварата се завърнаха Люба Атанасова (48 кг) и Румяна Александрова (57 кг). Те достигнаха до полуфиналите в своите категории, което ги нареди на трето място в крайното класиране.

Останалите български таланти не стигнаха до отличията. В състезанието при младежите участие взеха Йоан Стефанов (48 кг), Димо Тониев (57 кг), Станислав Петров (60 кг), Марио Радев (63.5 кг), Стелиан Страхилов (75 кг) и Георги Стоянов (86 кг).

В турнира участваха 189 състезатели - 141 младежи и 48 девойки, от 21 страни.

"Златна ръкавица" бе част от подготовката на младите боксьори за Световното първенство в Ла Нусия, Испания, което ще се проведе от 14 до 26 ноември.