0
ЦСКА постигна шестия си успех в първенството по волейбол за мъже. "Червените" си тръгнаха с 2 точки от Бургас, след като победиха трудно местния Дея Спорт с 3:2 (16:25, 25:19, 22:25, 25:23, 15:12).

Тимът, воден от треньора Александър Попов на два пъти изоставаше в резултата. ЦСКА изпусна своите шансове да поведе в мача, след като в първата част стоеше добре на полето. При 15:14 "червените" влязоха в негативна серия, допуснаха поредица от грешки в атака и с колебливо посрещане позволиха на домакините да обърнат и да затворят скоростно гейма при 25:16.

Втората част беше спечелена категорично от "армейците", които засилиха началния удар и бяха доста по-уверени в нападение, като с добра блокада бързо изравниха резултата в мача след 25:19.

В следващите два гейма отборите си размениха надмощието. Бургазлии отново излязоха напред в резултата при 25:22, но ЦСКА не се предаде и след 25:23 вкара срещата в заслужен тайбрек.

В него солидният начален удар на столичани, в съчетание с много добрата игра на тима в защита позволиха на тима да вземе предимство от 3 точки в самото начало. Много силната атака на Димитър Димитров, в съчетание с грешки от бургазлии помогнаха на "червените" да заслужат победата след 15:12.

Диагоналът Димитров беше най-резултатен в мача със своите 38 точки, а съотборникът му Тодор Костов завърши с 18.

За домакините Николай Учиков се отличи с 16 точки.

ЦСКА заема трето място в класирането, докато Дея Спорт е на седма позиция.