0

Л евски София се наложи с 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 25:19) като гост срещу ЦСКА в дербито на първенството на България по волейбол при жените.

"Червените" бяха колебливи в първия гейм, след което във втория доминираха изцяло и заслужено изравниха.

Третата част премина по идентичен начин на първата, а в четвъртия гейм сблъсъкът беше най-равностоен, а ЦСКА пропусна своите шансове да се добере до тайбрек, след като гостенките взеха инициативата и поведоха с 15:10, но "червените" не се предадоха и обърнаха за 18:17, но след това допуснаха нова негативна серия от 1:8 точки и това доведе до край на двубоя в зала "Васил Симов".

ЦСКА има 3 победи и 2 поражения от началото на сезона и се намира на трето място, докато "сините" са втори с 4 успеха и само 1 загуба.

По-късно тази вечер е двубоят Казанлък Волей Хектор.