0

Ж енският волейболен национален отбор загуби драматично от Германия с 2:3 гейма в мач от Лигата на нациите. За съжаление българките изтърваха мачбол при 2:1 гейма и в крайна сметка не успяха да стигнат до победата. Това бе последен мач за нашите момичета от тази надпреварата в Япония. Нашите събраха 5 точки след участието си в този турнир. По-рано нашите момичета допуснаха подобен обрат и срещу Доминикана.

Момичетата ни играха стабилно в първата част, а в средата нашите дръпнаха с 4 точки. Последва смазващо превзъходство за България и в крайна сметка нашите спечелиха първата част с 25:18. Във втората част нашите бяха по-плахи и закономерно Германия се възползва. Възпитаничките на Витал Хейнен затвориха втория гейм с 25:20.

Третата част бе много много драматична. Стигна се до 23:21. Лена Бечева завърши много трудна атака и изведе националките до геймбол при 24:21. Радостин Маринова донесе успеха на България в третата част с 25:23.  Българските националки поведоха с 3:1 в началото на 4-ия гейм. страхотна блокада на Мира Тодорова спря атака на Хана Ортман и 5:3. При 5:7 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Страхотна атака на Елена Бечева възстанови равенството при 7:7. Мария Йорданова атакува технично от зона 4 за 14:11. Ас на Мария Йорданова и 16:12. Витал Хейнен побърза да вземе прекъсване за Германия. При 16:14 Лоренцо Мичели поиска таймаут за България. Елена Бечева отигра в атака с блокада за 19:19. Блокаут на Радостина Маринова - 21:22. Аут в атака на Германия изравни резултата при 22:22. Блокада на Мира Тодорова изведе националките до мачбол при 24:23. Витал Хейнен побърза да вземе прекъсване за Германия. Последваха 3 поредни точки за Бундестима и Германия спечели 4-ата част с 26:24.

Волейболистките на Германия дръпнаха с 5:1 в началото на тайбрека. Успешна атака на Елена Бечева и 6:8. Витал Хейнен бързо взе прекъсване за Бундестима. До края съперничките ни не допуснаха обрат и взеха тайбрека с 15:10 точки.

БЪЛГАРИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 10:15)