0

М илуоки Бъкс спечели визитата си на Бруклин Нетс със 121:109 в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).
Действащите шампиони в нито един момент не допуснаха изоставане в резултата срещу един от претендентите за короната в неговата зала „Барклейс Сентър“. Над всички за Милуоки бе двукратният носител на званието Най-полезен играч в Лигата Янис Антетокумпо, който бе близо до трипъл-дабъл – 31 точки, седем борби и девет асистенции, като завърши с 11/17 от полето.

Боби Портис се отчете с дабъл-дабъл – 25 точки и 12 борби, а още четирима баскетболисти на Бъкс приключиха с двуцифрен точков актив. За Нетс Кевин Дюрант завърши с 29 точки, девет борби и седем асистенции, но усилията му се оказаха недостатъчни за играчите на Стив Неш, които допуснаха пета поредна домакинска загуба.

В друг мач от вечерта Лос Анджелис Лейкърс надви Атланта Хоукс със 134:118. Това допълнително затвърди добрата форма на „езерняците“, за които това бе четвърти пореден успех.
В своята „Crypto.com Arena“ ротацията на Франк Вогъл водеше на полувремето с 64:61 и през последните две четвърти успя да изкове още по-голяма разлика, която в крайна сметка бе 16 точки в края на мача.
Нов много силен мач за домакините изигра тяхната суперзвезда Леброн Джеймс. Макар вече на 37, Краля продължава да засенчва по-младите си съотборници в тима от Ел Ей и в тази среща бе близо да стигне до трипъл-дабъл. За 37 минути на паркета Джеймс вкара 32 точки и направи 8 борби и 9 асистенции. Още по-близо до трипъл-дабъл бе и Ръсел Уестбрук. Гардът остана с 9 точки, 11 борби и 13 асистенции.