0

Н ай-успешният български състезател на писта Мартин Чой записа рекорд в клас Superbike на пистата "Долна Митрополия" край Плевен и спечели първото място в Балканския и Републиканския шампионат по мотоциклетизъм.

Рекордът на Чой, състезаващ се за "Еко BMW МС 77 рейсинг тийм", бе постигнат с време 1:30,875 минути.

Успехи на Балканския и националния шампионат записаха още Иван Костадинов във F 1000, Димитър Митов в STK 1000, Антонио Николов във F 600 и Пламен Христов в SP 125. В отборното подреждане българите финишираха първи пред тимовете на Гърция и Румъния.

България триумфира и на супермото, изпреварвайки отборите на Румъния и Турция. Победи записаха Димитър Тотев, Радостин Михайлов и Велислав Марков.