0

О тборът на Рилски спортист надигра състава на Шумен със 103:71 (24:33, 32:17, 28:8, 18:13) като домакин в „Арена Самоков“ в среща от десетия кръг в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). За Рилски спортист, който е лидер във временното класиране, това бе девета поредна победа, а Шумен допусна седмо поражение също от девет изиграни мача и заема предпоследното, десето място.

Гостите изиграха силна първа четвърт, след която водеха с 33:24, но вицешампионите обърнаха развоя на мача от средата на втората четвърт. С точни стрелби на Чавдар Костов и Крис Минков Рилски спортист изравни за 37:37 при оставащи малко повече от 6 минути от първото полувреме и поведе с 56:50 на почивката.

Последва категорична трета част за домакините, които вкараха 28 точки срещу 8 за тима на Шумен и преди заключителния период резултатът бе 84:58. „Сините“

Чавдар Костов изигра отличен мач за самоковци и завърши като най-резултатен с 30 точки, от които 6 тройки от 7 опита, 7 борби и 4 асистенции. Крис Минков добави 14 точки и 4 борби, а с 13 точки и 4 борби се отчете Димаджио Уигинс.

За Шумен Николай Георгиев реализира 22 точки и 8 борби.

В София тимът на Левски записа шести успех от девет мача до момента след като се справи с отбора на Ямбол със 89:67 (27:19, 21:20, 15:11, 26:17). „Сините“ държат четвъртото място в подреждането в НБЛ, а Ямбол е девети с актив 3-5.

Двубоят премина с превъзходство на домакините, които поведоха с 27:19 след първите 10 минути, а на почивката авансът им бе 48:39. Баскетболистите на Левски не допуснаха обрат и през второто полувреме, като след третата част резултатът бе 63:50. Макар да направиха повече грешки, „сините“ имаха преимущество в борбата под кошовете (40-23) и демонстрираха по-ефективна стрелба.

По 24 точки за Левски реализираха Алън Арнет и Джон Флорвиъс, като вторият оформи „дабъл-дабъл“, добавяйки 11 борби.

За Ямбол Павел Маринов завърши с 16 точки, 3 борби и 5 асистенции.

Тимът Левски ще приеме Шумен утре, 12 декември в зала „Триадица“ в София в следващия си мач, а на 14 декември Рилски спортист ще бъде домакин на състава на Ямбол в Самоков.