0

Р илски спортист спечели Суперкупата на България по баскетбол за мъже за втора поредна година. На финала в „Арена Ботевград“ тимът на домакините надви шампиона Балкан със 70:60.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров водеха през по-голямата част от мача, но почти пропиляха двуцифрена преднина и до последно съперникът им имаше шанс за обрат.

„Зелените“ за втори път пък не успяха да спечелят трофея, след като през 2019 г. отстъпиха на Левски.

MVP на мача стана Деян Карамфилов, който влезе от пейката и завърши със 7 точки и 12 асистенции.

Балкан - Рилски спортист, мач за Суперкупата на България по баскетбол за мъже. Снимки: start-photo.bg
баскетбол баскетбол баскетбол
18

Извън групата за тях в този мач бе Калвин Годфри, докато друг от американците – Раян Хароу, не бе по екип. Още в началото на мача пък заради контузия за гостите от игра излезе Мирослав Васов.

Най-резултатен за победителите бе Чавдар Костов с 18 точки (5 тройки). Димаджио Уигинс записа 14, с 12 и 7 борби е Брандън Рандълф, а 10 точки вкара Еван Бати.

За Балкан 14 точки реализира Павлин Иванов. Димитър Димитров има 13, а с дабъл-дабъл от 12 точки и 14 борби е Мануел Суарес.

На почивката на мача Балкан връчи специални награди на част от играчите, ставали шампиони с тима през годините.