0

17-годишната Алина Коломиец от клуб "Левски Триадица" спечели сребърен медал с отбора на "Опера Рома" на втория етап от откритото национално първенство по художествена гимнастика на Италия.

Тя получи специална покана от италианската федерация по гимнастика да участва в този шампионат. Състезанието е от четири етапа, като на всеки има класиране и след края на последната фаза има общо подреждане.

Родената в Санкт Петерсубрг Коломиец получи оценка от 29.750 точки на бухалки, която е най-висока в нейния тим.

Първи в този етап се класира "Tеранова", а трети е "Джимника 96 Форли". Общо в надпреварата участваха 12 състава.

Днес и друга грация от българската художествена гимнастика, родена в Санкт Петербург, Русия - националката Елвира Краснобаева, спечели сребърен медал в многобоя при жените на първия турнир от сериите Гран При по художествена гимнастика за сезон 2024 в Тарту (Естония).

Възпитаничката на Светлана Юриевна събра 124.500 точки, след като получи оценки 35.100 на обръч, 26.700 на топка, 31.400 на бухалки и 31.300 на лента.

Златото завоюва представителка на Украйна Виктория Оноприенко със 131.300 точки, а бронзовото отличие взе сънародничката й Таисия Онофричук със 124.150.

Четири от четири възможни финала чакат Краснобаева в утрешния ден. Тя стартира надпреварата със съчетание с топка, което не успя да представи в пълния му блясък и има резултат от 26.700, който е шести по сила.

С по-чиста игра на бухалки грацията получи 31.400 точки (втора оценка).

С 31.300 точки и втори резултат Краснобаева намери място сред финалистите на лента, въпреки че имаше грешки. Тя завърши многобоя със изключително силно съчетание с обръч, което бе оценено с 35.100 точки - най-висок резултат на цялото състезание.