0

Г ръцкият гранд Олимпиакос продължава наказателната си акция в Евролигата. Отборът на Александър Везенков записа четвърта поредна победа, след като надделя над Баскония с 97:92 (32:16, 10:31, 23:27, 32:18) в зала “Фернандо Буеса Арена” във Витория.

Това беше първо поражение за испанците в турнира, докато гърците продължават без загуба.

Олимпиакос се присъедини към Фенербахче на върха във временното класиране, като и двата отбора са с баланс 4-0 от началото на сезона.

Българският национал Александър Везенков изигра поредния си великолепен мач, който бе 4-и за него с над 20 точки през настоящия сезон. Крилото завърши с 26 точки и 7 борби. Той беше на паркета 28 минути и отново завърши като най-полезен за своя отбор с коефициент 29.