0

А лександър Везенков и неговият Олимпиакос загубиха от Валенсия с 82:83 у дома в мач от шестия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Грандът от Пирея допусна второ поредно домакинско поражение и вече е с актив от 4 победи и 2 загуби.

Българският национал завърши мача с 20 точки, 3 борби, 7 асистенции и 2 откраднати топки. Везенков подобри личния си рекорд за най-много асистенции в един мач в Евролигата.

Олимпиакос контролираше мача в първите три части, като преди началото на последната четвърт резултатът бе 71:58. В последните 10 минути обаче играчите на гръцкия тим направиха доста грешки и в крайна сметка допуснаха обрат. При 82:80 в полза на Олимпиакос и оставащи 3,9 секунди в мача Крис Джоунс изпълни три наказателни удара и направи резултата 83:82 за Валенсия, а при последната атака домакините не успяха да вкарат.