0

В олейболистките на Марица Пловдив загубиха първия си мач от груповата фаза на Шампионската лига. В среща от група "Е" българският първенец отстъпи с 0:3 (18:25, 23:25, 11:25) като гост срещу Хемик Полице. На пловдичанки не помогна и легендата Христо Стоичков, който преди мача ги надъха със специално видео от Катар.

В първата част полякините водеха с 8:4 и 18:12, за да поведат в двубоя при 25:18.

Във втория гейм Марица се държа значително по-равностойно. В големи периоди резултатът беше равен, а възпитаничките на Борислав Крачанов дори поведоха при 13:12. Стигна се до 20:20 и 23:23, но домакините спечелиха следващите две точки и направиха решителна стъпка към крайната победа в срещата.

В третата част Хемик изцяло контролираше събитията на полето и закономерно приключи двубоя след малко повече от един час. Полският тим, които имаше превъзходство в атака, надгради над аванса си от 10:4 до 21:9, за победи при 25:11.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 10 точки. Нейните съотборнички Добрина Христоскова и Виктория Коева добавиха по 8 точки.

За дмакините Йована Бракочевич отбеляза 14 точки.

В другата среща от групата Екзашибаши победи лесно с 3:0 (25:18, 25:14, 25:22) у дома румънския Тарговище. На 20 декември Марица приема в Пловдив турския гранд във втория си мач от груповата фаза в Шампионската лига.