0

М илуоки Бъкс от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА) обяви, че Янис Адетокунбо ще пропусне оставащите два мача на тима от редовния сезон заради разтежение на левия прасец.

Милуоки, който има актив от 49 победи и 31 загуби, влезе в последния етап от редовния сезон с финално домакинство срещу Орландо Меджик, спечелено със 117:99, а след това предстоят гостувания на Оклахома Сити и Орландо.

Освен Янис Адетокумбо, за Милуоки Бъкс не игра и Крис Мидълтън.

29-годишният Янис получи травмата при победата над лидера на Изток Бостън със 104:91 в предишния двубой на тима.

Вкарвайки топката в игра в третата четвърт, той направи няколко крачки и без да има контакт с друг състезател, се свлече на терена, държейки долната част на левия си крак.
До този момент Янис Адетокунбо бе записал 15 точки, 8 борби и 7 асистенции за 29 минути на терена срещу Селтикс.

Милуоки Бъкс се справи с Орландо със 117:99 с 30-те точки на Боби Портис, но и със здрава защита в края на мача. За Меджик натежаха и нарушенията, които извадиха важни хора от състава.

Портис добави 9 отскочили от таблото топки и 5 пресечени подавания на противника. Деймиан Лилард се включи с 29 точки за победителите, които държат 2-ата позиция на Изток и към момента чакат евентуално Атланта или Чикаго от предварителния кръг.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА), резултати:

Бостън 62 победи/17 загуби, Милуоки 49/31, Ню Йорк Никс 47/32, Кливлънд 47/33

Атлантическа дивизия: Бостън 62 победи/17 загуби, Ню Йорк 47/32, Филаделфия 45/35

Централна дивизия: Милуоки 49/31, Кливланд 47/33, Индиана 46/34

Югоизточна дивизия: Орландо 46/34, Маями 44/36, Атланта 36/43