0

Б аскетболният шампион на България за жени Берое (Стара Загора) стартира с поражение в турнира за Купата на ФИБА Европа. При завръщането на български клубен отбор в евротурнирите при дамите старозагорки отстъпиха у дома на унгарския Университас ПЕАЦ (Унгария) с 59:94 (19:24, 8:20, 12:26, 20:24) в първия си мач от група "Б".

Гостенките показаха, че тяхната цел е само победа още в първите минути, като до края на първото полувреме поведоха със 17 точки. Доминацията им продължи и в третата четвърт, като българките не успяха да спечелят нито една от частите на мача.

Унгарките категорично доминираха в борбата, която спечелиха с 50:22. Те записаха и 13 от 27 успешни опита за три точки, срещу 6-21 за Берое.

Цветомира Наумова беше най-резултатна за българския шампион с 13 точки, Гергана Иванова добави 11. Теодора Динева се отличи с 9 точки, 6 борби, 3 асистенции и 3 отнети топки.
За победителките Нора Венцел реализира 24 точки.

В следващия си мач от турнира на 3 ноември Берое ще гостува на Хатай (Турция).

Със загуба стартира и мъжкият тим на Левски участието си в новия сезон на Балканската лига. „Сините" отстъпиха като гост на Апоел Беер Шева с 67:100 (16:20, 17:25, 18:25, 16:30).
Младият тим, воден от Димитър Ангелов, отстъпи във всяка една четвърт от мача.

Домакините от Израел доминираха през целия двубой, а на почивката водеха с 45:33. През второто полувреме те увеличиха преднината си и без проблеми стигнаха до крайния успех.

Джон Флорвиоус записа 23 точки за българския тим. Алън Арнет добави 17 точки, а с 10 борби и 4 точки се отличи Николай Михайлов.

Ръс Смит беше най-полезен за успеха с 30 точки за 25 минути игра.

На мача присъстваха много официални гости, включително и президентът на Израелската баскетболна асоциация Амирам Халеви.

В следващия си двубой от турнира на 6 ноември Левски ще бъде домакин на Берое (Стара Загора).