0

Б отев Пловдив записа трета победа от началото на новия сезон в Първа лига, след като „канарчетата“ надделяха с минималното 1:0 над Хебър в среща от петия кръг на Първа лига. Единственото попадение в мача бе дело на Кристиан Нвачукву в 51-ата минута, а през първата част нигериецът уцели и греда.

„Жълто-черните“ бяха символични гости на своя стадион „Христо Ботев“ в Пловдив, където Хебър трябваше да домакинства заради продължаващите ремонтни дейности по тревното покритие на стадион „Георги Бенковски“ в Пазарджик.

Ботев Пд победи Хебър
Хебър Ботев Пловдив Хебър Ботев Пловдив Хебър Ботев Пловдив
24

С успеха играчите на Душан Керкез събраха актив от 10 точки и се изравниха със Спартак Варна и Берое на втората позиция в класирането, като пловдивският тим е с мач по-малко в сравнение със "соколите" и със "заралии". Хебър пък регистрира четвърта загуба от началото на кампанията и със само 1 точка остава на 14-ото място в подреждането.

В следващия кръг "канарчетата" посрещат Спартак Варна, а Хебър гостува на Левски.