0

Ч ерно море победи Локомотив Пловдив с 2:1 в последния мач от 5-ия кръг на Първа лига. Това бе 3-ти успех на варненци от началото на кампанията и техен първи на „Лаута” от 2018-а.

Тимът на националния селекционер Илиан Илиев стигна до 3-те точки след обрат за 7 минути в самия край на срещата.

Домакините излязоха напред в 62-рата, след като Георги Каракашев изведе отдясно французина Жулиен Лами, който напредна и с прецизен удар преодоля Пламен Илиев за 1:0. Попадението беше прегледано от ВАР за потенциална засада, но бе признато.

6 минути по-късно "моряците" стигнаха до изравнителен гол. Бразилецът Дуду получи отдясно и центрира. Топката стигна до Исмаил Иса, който стреля с глава. Кристиан Томов спаси удара му, но след това таранът на варненци направи добавка – 1:1.

Пълният обрат за Черно море дойде в 82-рата минута. Македонецът Влатко Дробаров изпрати топката в мрежата с глава на близката греда.

В следващия кръг Черно море, които са 4-ти в класирането, посрещат 4-тия отзад напред Крумовград, докато „смърфовете” на Любо Пенев, които са 9-и, гостуват на последния Септември София.