0

Б ерое постигна трета победа от началото на сезона във футболната Първа лига, след като възпитаниците на Хосе Луис Ачиари стигнаха до минимален успех с 1:0 като гости на Крумовград в среща от петия кръг на шампионата. Единственото попадение в двубоя реализира Леандро Годой, наричан Кошмара, в 61-ата минута след асистенция на Винисиус Белоти.

Любопитен факт е, че Берое записа 40-и мач поред, в който не се разписва български състезател с екипа на старозагорския тим.

По този начин „заралии“ вече имат 10 точки в актива си и са на трето място с равен брой точки с втория Спартак Ван, който по-рано днес излъга също с 1:0 Арда Кърджали.

Съставът на Крумовград регистрира четвърто поредно поражение и с 3 точки остава на 12-ата позиция в подреждането.