0

Б отев (Пловдив) надигра с категоричното 4:0 Локомотив 1926 (София) като гост и се изкачи на седмо място в Първа лига, измествайки от тази позиция ЦСКА 1948.

"Канарчетата" завършват редовния сезон с 44 точки и една повече от "червените", като двата отбора ще се срещнат и в плейофите за определяне на кандидат за Лига на конференциите.

Ботев тръгна по-агресивно от домакините си в мача и само в първите шест минути Самюел Акере и Дилан Мертенс пропуснаха добри положения, но Уме Емануел поправи грешките им в 19-ата.

Той получи топката от Балоянис на около 6 метра от вратата и преодоля Александър Любенов за 1:0.

Уме записа второто си попадение в 42-та минута, когато получи извеждащ пас от Акере и отново не остави шанс на вратаря, давайки на "канарчетата" два гола аванс на почивката.

Полувремето бе белязано от скандал, след като фенове на Локомотив започнаха да обиждат треньора и ръководството, заради което срещу тях бе изпратена охранителната фирма на мача.

Вицепрезидентът Валентин Николов не успя да предотврати спречкването и голяма част от феновете на Локо си тръгнаха от стадиона.

Лошото настроение в на домакините в "Надежда" даде своето отражение и Ботев бързо стигна до нови два гола.

Дилан Мертенс се разписа в 65-ата минута с удар, отклонил се от горната греда, а само три по-късно нидерландецът наниза второ попадение.

Така Ботев спечели с 4:0 в столицата и остави Локомотив на 14-о място в класирането с актив от 28 точки.

Първа лига, 30-и кръг, неделя:

Локомотив София - Ботев Пловдив 0:4 (0:2)

стадион: "Локомотив", София

Локомотив: Александър Любенов, Бруно Франко, Диме Димов, Селсо Рапосо (46-Стефан Ламбезе), Красимир Милошев (90-Теодор Иванов), Красимир Станоев, Антони Иванов, Симеон Мечев (75-Стив Траоре), Улрих Маи, Димитър Митков (81-Калоян Кръстев) и Карлос Франса (81-Ивайло Найденов).

Ботев Пловдив: Хидайет Ханкич, Йонас Там, Дилан Мартенс (81-Янис Карабельов), Мохамед Брахими, Джеймс Ето'о, Самюел Акере (63-Мартин Секулич), Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера (46-Лъчезар Балтанов), Уме Емануел (75-Кристиан Нвачукву) и Константинос Балоянис (75-Димитър Папазов).

голмайстори: 0:1 Уме Емануел 19, 0:2 Уме Емануел 42, 0:3 Дилан Мертенс 65, 0:4 Дилан Мертенс 68

главен съдия: Никола Попов

жълти картони: Карлос Франса, Улрих Маи, Красимир Милошев (Локомотив); Антоан Конте, Хидайет Ханкич, Самюел Акере, Мартин Секулич (Ботев).

Локомотив (Пловдив) - ЦСКА 1948 - 1:1 (0:0)

голмайстори: 1:0 Тодор Павлов 53, 1:1 Бирсент Карагарен 60