0

Л удогорец е шампион на България за 12-ти пореден път, което е абсолютен рекорд в историята на българския футбол. "Орлите" взеха трудна, но скъпоценна победа с 1:0 над коравия Черно море във Варна с гол на Тисера след почивката.

Конкурентът ЦСКА, който изоставаше на точка зад отбора от Разград преди последния мач, остана с утехата от победата 2:0 над Левски на ст. "Васил Левски" с голове на Хайнц и Назон.

Третият мач за деня от челната шестица ЦСКА 1948 - Локомотив Пловдив завърши наравно 0:0, достатъчно за "червените" да си запазят третото място в крайното класиране и да пробият за пръв път в историята си в евротурнирите - в Лигата на конференциите.

ЛЕВСКИ - ЦСКА 0:2

На ст. "Васил Левски" в 22-ата мин. ЦСКА изпусна да поведе: Шопов изведе идеално Тобиас Хайнц сам срещу вратаря на "сините" Андреев, като защитата на Левски сякаш получи команда "стой!", но минаващият нисък удар на Хайнц се чукна в десния дирек на вратата и се върна обратно.

В 29-ата мин. фалцов удар без подготовка на Хайнц извън пеналта засили топката към левия ъгъл, но Андреев със сетни усилия отклони с пръсти в корнер.

А в 36-ата остър дълъг тъч отляво на Вийон изведе норвежеца абсолютно сам пред Андреев сред увисналата някъде синя отбрана, топката дори тупна във вратарското поле, преди Хайнц да я забоде в мрежата с глава.

В 42-ата мин. при рикошет топката удари в ръката халфа на Левски Краев в пеналта пред Андреев, но реферът Драганов, въпреки протестите на "червените" футболисти, не даде дузпа.

След почивката ЦСКА удвои преднината си с най-лесния гол на Назон за сезона - сам на празна врата след пас на вратаря на "сините" Андреев, излязъл дареч пред пеналта си да избие една лесна топка.

В 82-ата мин. двата отбора останаха с по 10 души: реферът Драганов изгони капитана на ЦСКА-София Турицов и Сонко Сунберг след спречкване между двамата. Полицаи с щитове покриха Турицов на пистата преди тунела към съблекалните, защото към него полетяха предмети и бутилки от феновете на Левски.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

Под варненското слънце Черно море се подреди перфектно в защита и дебнеше на контра шампионите. В 36-ата мин. Машадо бе изведен сам срещу Падт, но се схвата и вратарят, който заигра с бейзболна шапка с козирка, спаси чист гол.

Без гол приключи първото полувреме във Варна, за Лудогорец равният към този момент означаваше загубена титла.

След подновяването на играта след почивката Тисера откри за "орлите" след корнер на Десподов в 50-ата мин., разигран с междинно отклоняване с глава на Шоу към изпуснатия отзад от отбраната на "моряците" аржентински голаджия.

В 88-ата мин. Лудогорец остана с 10 души - изгонен бе Клод Гонсалвеш. В последните добавени 4 минути имаше много нерви, бавене, и картони, но гостите издържаха.

ЦСКА 1948 - Локомотив Пловдив 0:0

На разорания и вече приключен за този сезон терен в Бистрица двата отбора се опитваха предимно да останат на крака, като избягват дупките.

И равен устройваше домакините за третото място и участие в Европа, като "червените" изиграха първи мач с новите си екипи на "Пума", които ще носят през следващия сезон.

Първенство на България по футбол, срещи от 35-и и 36-и кръг в Първа лига:
ЦСКА 1948 (София) - Локомотив (Пловдив)       - 0:0

Левски (София) - ЦСКА-София                   - 0:2 (0:1)

Голмайстори: 0:1 Тобиас Хайнц 35, 0:2 Дюкенс Назон 62

Черно море (Варна) - Лудогорец (Разград)      - 0:1 (0:0)

голмайстор: 0:1 Матиас Тисера 50

червен картон: Клод Гонсалвеш (Лудогорец) - 89-а минута

от вторник:

Ботев (Пловдив) - Арда - 0:3 (0:1)

голмайстори: 0:1 Светослав Ковачев 32, 0:2 Светослав Ковачев 75, 0:3 Ласана Н'Диайе 81

Славия - Локомотив (София) - 2:0 (0:0)
голмайстор: 1:0 Владимир Николов 88, 2:0 Роберто Райчев 90

от понеделник:

Пирин (Благоевград) - Спартак 1918 (Варна)       2:0 (2:0)

голмайстори: 1:0 Даниил Кондраков 5, 2:0 Вячеслав Велев 16

Хебър 1918 (Пазарджик) - Берое (Стара Загора)    3:1 (1:1)

гобмайстори: 1:0 Ивайло Михайлов 42, 1:1 Тонислав Йорданов 82-дузпа, 2:1 Марк-Емилио Папазов 90+1, 3: Марк-Емилио Папазов 90+3

Септември (София) - Ботев (Враца)                3:1 (1:0)

голмайстори: 1:0 Красимир Костов 28-автогол, 2:0 Митко Митков 63, 2:1 Петър Кепов 79, 3:1 Красимир Станоев 90+1-дузпа