0

О тборът на Барселона запази минималните си шансове да триумфира с титлата в испанското футболно първенство, след като в последния мач от 29-ия кръг на Ла Лига надигра с 3:0 Атлетико Мадрид като гост.

За столичани това бе първа загуба на собствения им стадион "Уанда Метрополитано" след 13 победи и едно равенство в първите им 14 шампионатни срещи.

Барселона успя да поведе още в края на първото полувреме чрез Жоао Феликс, а дори изгонването на старши треньора Шави Ернандес малко по-късно не попречи на каталунците.

Още в 47-мата минута Роберт Левандовски покачи на 2:0, а 20 минути след това Фермин Лопес направи успеха на гостите класически.

В края на мача изнервените домакини от Атлетико Мадрид останаха и с човек по-малко след директен червен картон на Наюел Молина.

В класирането Барселона е на второ място с 64 точки, на осем зад лидера Реал Мадрид. Атлетико е на пета позиция с 55 точки, на една зад четвъртия Атлетик Билбао. До края на сезона остават още девет кръга.