0

Б арселона изигра силен мач и спечели с 3:1 домакинството си на Наполи от осминафиналния мач реванш на Шампионска лига. По този начин каталунците се класираха за четвъртфиналната фаза на турнира с общ резултат 4:2.

Футболистите на Шави контролираха събитията на терена през по-голямата част от срещата и логично стигнаха до крайния успех. Попаденията за „блаугранас“ отбелязаха Фермин Лопес, Жоао Кансело и Роберт Левандовски. Амир Рахмани вкара почетния гол за неаполитанския тим.

В края на мача футболистите на Наполи нацелиха веднъж гредата, а при друга ситуация топката профуча на сантиметри от страничния стълб.

Така Барселона ще играе за пръв път от 2020 година насам на 1/4-финалите в най-престижния клубен турнир. Освен това мачът ще се започни и с факта, че треньорът на испанския гранд Шави Ернандес заложи на трима играчи на невръстна футболна възраст като титуляри, а именно Ламин Ямал (16 г.), Пау Кубарси (17 г.) и Фермин Лопес (20 г.)