0

Р еал Мадрид спечели трудно с 2:0 гостуването си на Валядолид от 15-ия кръг на Ла Лига. „Лос бланкос“ имаха много положения, но не успяха да вкарат до 84-тата минута.

Тогава завърналият се след контузия Карим Бензема взе нещата изцяло в свои ръце. Той се разписа от дузпа, а в 89-ата минута подпечата трите точки за „кралете“ с втори гол.

Както е ясно, контузия и отпращане от отбора лишиха Бензема да играе на световното в Катар. Той се възстанови по време на шампионата, но Дидие Дешан отказа да го върне. Сега актуалният носител на „Златната топка“ показа какво е изпуснала Франция, като за пореден път доказа, че може да направи разликата във всеки един мач.

Успехът е от много важно значение за Реал, който временно излезе начело в класирането с актив от 38 точки. Барселона остана втори с 37, но в събота „блаугранас“ се изправят срещу Еспаньол в градското дерби. Валядолид пък е 15-и със 17 точки.