0

Б етис и Рома завършиха при резултат 1:1  на „Естадио Бенито Вийамарин“ в мач от четвъртия кръг на груповата фаза в Лига Европа.

"Вердибланкос" откриха резултата в 34-ата минута след гол на Серхио Каналес от границата на наказателното поле. В началото на второто полувреме "джалоросите" отговориха с гол на Андреа Белоти в 53-ата минута.

След спечелената точка Бетис се класира за фазата на елиминациите в Лига Европа. „Вердибланкос“ си запазват първата позиция с актив от 10 пункта, докато Рома остава на 3-о място с 4 точки.

Така двата отбора оставиха широко отворена вратата пред Лудогорец и всичко вече зависи от българския шампион, който приема ХИК Хелзинки в Разград по-късно тази вечер.

В мач от група А Арсенал победи Бодьо/ Глимт с 1:0. Голът за гостите от Англия вкара Букайо Сака, който реализира с гърди и с доза късмет.

Арсенал владееше повече топката в началото на двубоя и чакаше за празни пространства в защитата на норвежкия отбор. В 24-та минута "артилеристите" организираха много хубава атака, в която Сака и Локонга направиха двойно подаване, а англичанинът с доза късмет вкара с гърди топката във вратата на Хайкин, за да изведе отбора си напред в резултата – 1:0. До края на двубоя и двата тима не успяха да намерят верния път към противниковата врата.

С тази победа Арсенал остава на първо място в своята група с актив от 9, докато Бодьо се задържа на второ място с 4 точки, но и два мача повече от третия ПСВ.

АЕК Ларнака – Фенербахче  1:2
0:1 Жоао Педро 16, 1:1 Иван Тричковски 52-дузпа, 1:2 Мичи Батшуай 80-дузпа.

Унион Сен Жилоа – Спортинг Брага 3:3
0:1 Витиня 15, 1:1 Виктор Око Бонифасе 20, 1:2 Витиня 36, 1:3 Витиня 41, 2:3 Данте Ванзеир 49, 3:3 Виктор Око Бонифасе 62

22:00 часа Унион Берлин – Малмьо

Група „E“:
22:00 часа Манчестър Юнайтед – Омония Никозия
22:00 часа Реал Сосиедад – Шериф Тираспол

Група „F“:
Фейенорд – Мидтиланд 2:2
0:1 Емилиано Мартинес 16, 1:1 Кинтен Тимбер 32, 2:1 Давид Ханко 48, 2:2 Ерик Свиатченко 58

22:00 часа Лацио – Щурм Грац

Група „G“:
Нант – Фрайбург  0:4
0:1 Лукас Кюблер 25, 0:2 Михаел Грегоррич 71, 0:3 Кевин Шаде 82, 0:4 Юнг Йонг 87

Карабах – Олимпиакос  0:0