0

Ч елси спря серията си от три поредни мача без успех, след като спечели с резултат 2:0 лондонското дерби с Тотнъм на своя „Стамфорд Бридж“ в отложена среща от 26-ия кръг на английската Висша лига.
Попаденията отбелязаха Трево Чалоба, който откри в 24-ата, а Николас Джаксън удвои и оформи крайния резултат в 72-ата минута.

Домакините изиграха силно първо полувреме, в което можеха да отбележат поне още две попадения. През втората част „шпорите“ се активизираха и натиснаха, но се провалиха, допускайки втори гол, след който надеждите им за класиране в Шампионската лига догодина угаснаха почти напълно.

След този успех Челси събра 51 точки и се изкачи до осмата позиция, като продължава битката си за участие в европейските клубни турнири, тъй като седмият Нюкасъл Юнайтед е само с два повече.

Тотнъм пък остава пети с 60 точки и мач по-малко от четвъртия Астън Вила, който обаче е на седем точки напред. През уикенда „сините“ имат ново градско дерби, отново в своя дом, този път срещу Уест Хем, докато „шпорите“, които допуснаха трета поредна загуба, имат тежко гостуване на третия Ливърпул.