0

И талианският футболен клуб Фиорентина удържа равенство 1:1 като гост на унгарския Фернцварош и спечели първото място в група F на Лигата на конференциите, което дава право на участие на осминафиналите.

Ференцварош поведе в резултата чрез норвежеца Кристофер Закариасен три минути след почивката, но Лука Раниери изравни в 73-ата за крайното 1:1.

Така Фиорентина запази преднината си от две точки на първата позиция и остави Ференцварош в плейофния турнир през пролетта.

Трети в групата завърши белгийският Генк, който е с точка зад Ференцварош след победа с 2:0 над сръбския Чукарички.

Астън Вила спечели група Е с 1:1 в гостуване на босненския Зрински мостар.

Англичаните, които поведоха чрез Николо Дзаниоло след час игра, са с 16 точки и една повече от полския Легия, който надви с 2:0 като домакин АЗ Алкмаар.
Нидерландците финишираха трети, а Зрински остана последен.

ПАОК завърши с 16 точки и спечели група G, след като гърците се наложиха с 4:2 над ХИК Хелзинки. Бившият капитан на Лудогорец Кирил Десподов игра цял мач за солунския тим на стадион „Тумба“.

ПАОК се класира направо за 1/8-финалите в Лигата на конференциите, а Десподов чака и Лудогорец на жребия, ако преодолее съперника си в плейофа, чието име ще научи в понеделник.

Втори в групата с девет точки е германският Айнтрахт Франкфурт, който загуби с 0:2 срещу Абърдийн в Шотландия.

Лига на конференциите, последен 6-ти кръг от  груповата фаза, ранни мачове:

група Е:

Легия Варшава (Полша) - АЗ Алкмаар (Нидерландия) - 2:0

Зрински мостар (Босна и Херцеговина) - Астън Вила (Англия) - 1:1

Класиране: 1. Астън Вила 13 точки, 2. Легия 12, 3. АЗ Алкмаар 6, 4. Зрински мостар 4.

група F:

Ференцварош (Унгария) - Фиорентина (Италия) - 1:1
Генк (Белгия) - Чукарички (Сърбия) - 2:0

Класиране: 1. Фиорентина 12 точки, 2. Ференцварош 10, 3. Генк 9, 4. Чукарички 0.

група G:

Абърдийн (Шотландия) - Айнтрахт Франкфурт (Германия) - 2:0

ПАОК (Гърция) - ХИК Хелзинки (Финландия) - 4:2

Класиране: 1. ПАОК 16 точки, 2. Ференцварош 10, 3. Генк 9, 4, Чукарички 0.

група Н:

Фенербахче (Турция) - Спартак Търнава (Словакия) - 4:0

Лудогорец (България) - Нордселанд (Дания) - 1:0
Класиране: 1. Лудогорец 12 точки, 2. Фенербахче 12, 3. Нордселанд 10, 4. Спартак Търнава 1

Късните мачове
група А: Лил (Франция) - Клаксвик (Фарьорски острови), Слован Братислава (Словакия) - Олимпия Любляна (Словения);

група В: Макаби Тел Авив (Израел) - Гент (Белгия),
Зоря Луганск (Украйна) - Брейдаблик (Исландия);

група С: Динамо Загреб (Хърватия) - Балкани (Косово), Виктория Пилзен (Чехия) - Астана (Казахстан);

група D: Клуб Брюж (Белгия) - Будьо/Глимт (Норвегия), Лугано (Швейцария) - Бешикташ (Турция).