0

С гол на Бруно Петкович от дузпа четвърт час преди края Динамо Загреб победи с 1:0 испанския Бетис като гост в първи мач от 1/16-финалите в Лигата на конференциите.

Двубоят на "Бенито Виямарин" премина при надмощие на домакините, но шампионът на Хърватия успя да стигне до успеха с единствения си точен удар в срещата.

Многото пропуски в атака в крайна сметка повлияха на Бетис и това позволи на Динамо да сложи край на серията си от седем последователни загуби срещу испански съперници.

В друг мач от турнира израелският Макаби Хайфа се наложи с 1:0 над белгийския Гент.

Единственото попадение в мача, който се игра в Будапеща, бе дело на Францди Пиеро, който се разписа в 65-ата минута след извеждащо подаване и чудесен прехвърлящ удар.

До края на мача Гент имаше няколко много добри шанса за изравняване, но до такова не се стигна.

В най-резултатния двубой от късната порция мачове Аякс и Будьо/Глимт приключиха при 2:2 в Амстердам.

На "Йохан Кройф Арена" гостите от Норвегия поведоха в 16-ата минута чрез Алберт Гронбек, а отново той покачи на 2:0 в 63-тата минута.

Будьо/Глимт обаче изпусна всичко в края на двубоя. В 90-ата минута Один Бьортуфт бе изгонен от игра, а Аякс получи правото да бие дузпа, която Бранко ван ден Боомен превърна в гол.

В седмата минута на продължението, при последната си атака, Аякс стигна до равенството чрез Стивън Бергхаус.