0

Н а голяма футболна драма станаха свидетели над 18 000 зрители на ст. "Георги Аспарухов" на реванша Левски - Хамрун Спартанс. При резултат 1:2 за гостите се стигна до продължения в турнира за Лигата на конференциите. В 78-ата минута Матю Гюламие откри резултата за Спартанс, но в първата минута от добавеното време на мача Цунами изравни 1:1. Само минута по-късно обаче Райън Камензули отново даде аванс на гостите. Първата среща завърши с минимална победа за "сините" с 1:0.

Без нови голове в продълженията се стигна до дузпите, в които гостите бяха безупречни и с 4:1 от наказателните удари се класираха в следващия кръг - плейофа на Лигата на конференциите.

За Левски вкара само Петков, изпуснаха Цунами и Филип Кръстев. Михайлов спаси четвъртата дузпа на Хамрун, но се наложи тя да бъде изпълнена отново, тъй като вратарят излезе пред голлинията си. Повторната дузпа на резервата Матео Феделе обаче бе неспасяема и Хамрун вече бе недостижим.

Другият ни представител ЦСКА-София поведе като гост на Сейнт Патрикс в Ирландия с 1:0 още в 12-ата мин. с гол на бразилеца Гарсес след корнер на Вион, с който изравни резултата от двата мача.

В 81-ата мин. Турицов закова 2:0 от дузпа, което означаваше класиране за плейофа за "червените". В самия край бе изгонен Де Нойер в петата минута на добавеното време, той със сигурност ще пропусне поне един от следващите мачове на ЦСКА - срещу швейцарския Базел, който чака тима на Саша Илич в плейофа на турнира.

На ст. "Георги Аспарухов" още в първите минути на реванша в Лигата на конференциите Левски - Хамрун (1:0 в първия мач) гостите извадиха балтиите срещу сините и още в третата минута реферът от Румъния Ищван Ковач ги санкционира с 2 жълти картона - на Корболан за фаул срещу Цунами и за Биеличич за тесла срещу Уелтън.

Същият Уелтън във втората минута проби отдясно, изчака в пеналта и пусна идеална топка към връхлитащия си сънародник Роналдо, който централно от 7 м не успя да я уцели и да открие резултата. Роля вероятно изигра и доста неравния терен, който още в началото на сезона изглежда износен.

Първото полувреме завърши без голове 0:0 с 9 удара на домакините към вратаря Хенри Бонело, от тях 6 в рамките на вратата му, срещу 2 и нито един точен за Хамрун.

Побелелият Гиби, който вдигаше на крак публиката на "сините" през 80-те години, бе зарадван преди мача с Хамрун със специална фланелка с прякора му и №60

lap

Преди началния сигнал Наско Сираков и фенове на Левски почетоха един от най-обичаните футболисти на "сините" - Божидар Искренов-Гибона, наричан още Радостта на народа. По случай неговия 60-ти рожден ден (на 1 август), той получи подарък специална фланелка с прякора си "Гиби" и и №60, плюс подарък от Наско и топла прегръдка под бурните аплодисменти на публиката, към която той отправи въздушни целувки.

Ето и стартовите състави:

ЛЕВСКИ (3-4-3): 13. Николай Михайлов (к) - 5. Келиан ван дер Каап, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба -  2. Жереми Петрис, 30. Филип Кръстев, 8. Андриан Краев, 6. Цунами - 17. Уелтън, 20. Билал Бари, 19. Роналдо

Резерви: 1. Пламен Андреев (вр), 12. Йоан Загоров (вр), 4. Нейтън Олдър, 10. Ивелин Попов, 14. Илиян Стефанов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

ХАМРУН СПАРТАНС (5-3-2): 1. Хенри Бонело – 94. Райън Камензули, 14. Родриго Калегари, 91. Емерсон (к), 27. Огнян  Биеличич ж.к., 28. Хуан Корбалан ж.к. – 3. Бруно Едерсон Домингос, 12. Роко Пърша, 6. Матю Гюламие – 35. Игор Недялкович, 63. Джони

Резерви: 13. Стив Султана (вр), 7. Люк Монтебейо, 8. Бьорн Бухагиар, 9. Елвис Машике, 10. Додо, 17. Винисиус Фрейтас, 20. Матео Федале, 22. Муса Бала Соу, 30. Карл Микалеф, 33. Зерон Азопарди, 99. Леон Бьорг

Старши треньор: Бранко Нишевич

Главен съдия: Ищван Ковач, Румъния.

Стартовите състави на Сейнт Патрикс и ЦСКА-София:

Сейнт Патрикс: 1. Джоузеф Ананг – 12. Хари Брокбанк, 5. Том Гривости, 4. Джоуеф Редмънд (к), 19. Антони Бреслин – 16. Адам О’Райли, 6. Джейми Ленън – 2. Бари Котър, 8. Крис Форестър, 15. Били Кинг – 9. Оуен Дойл

Резерви: 23. Давид Одумосу, 7. Серж Атакаи, 10. Ронан Кофлан, 22. Сам Къртис, 11. Джейсън МакКлеланд, 18. Бен МакКормак, 45. Бабатунде Оволаби, 29. Пади Барет, 25. Тайс Тимерманс, 30. Рос Фай

Треньор: Тим Кланси

ЦСКА: 1. Густаво Бусато – 19. Иван Турицов, 2 Юрген Матей (к), 4. Мено Кох, 5. Брадли де Нойер – 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга – 10. Георги Йомов, 7. Джонатан Лидсет, 27. Маурисио Гарсес– 28. Брайън Морено

Резерви: 12. Алекс Божев, 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 6. Християн Петров, 8. Станислав Шопов, 9. Дюкенс Назон, 11. Лазар Туфегджич, 13. Галин Минков, 14. Калоян Кръстев, 16. Асен Дончев, 20. Йоан Бауренски, 22. Енес Махмутович

Треньор: Саша Илич