0

Х ЕЙ, ДЖУД! Белингам тегли ножа на Барса в 91-ата мин. На „Бернабеу“ след като Реал на 2 пъти догонваше

Новият кумир на феновете на Реал Мадрид Джуд Белингам заби безмилостно под гредата победния гол за 3:2 над Барса и хвърли в екстаз пълния до дупка „Бернабеу“ в края на знаменита седмица за „белия балет“.

След като в Шампионската лига изхвърли носителя на трофея Манчестър Сити с дузпи на „Етихад“, сега тимът на Карло Анчелоти покоси шампиона на Примера дивисион и посегна към 36-та си титла в Испания.

А всичко тръгна добре за Барса, която поведе с гол на Кристенсен още в шестата минута след асистенция на Рафиня и лоша преценка на вратаря Лунин, героя от Манчестър..

Винисиус изравни 1:1 от дузпа в 18-ата мин., но влезлият след почивката Фермин Лопес направи 2:1 за каталунците в 69-ата мин. с добавка на избита от вратаря Лунин топка при удар на Ламин Ямал.

Барна не удържа аванса си дълго – в 73-ата мин. Стана 2:2 с гол на Васкес, който в първата минута от добавеното време асистира за победното попадение с левачката на Белингам, завършил виртуозна атака на Реал.

Тимът на Карло Анчелоти има 81 точки от 32 мача, с 11 повече от втория в класирането Барса.

РЕАЛ МАДРИД: Андрий Лунин, Чуамени, Камавинга (70 Фран Гарсия), Рюдигер, Валверде, Лукас Васкес, Модрич, Джуд Белингам, Кроос (70 Брахим Диас), Винисиус (81 Хоселу), Родриго (73 Едер Милитао); треньор Карло Анчелоти

БАРСЕЛОНА: Тер Щеген, Кунде, Пау Кубарси, Араухо, Жоао Кансело, Кристенсен (46 Фермин Лопес), Де Йонг (51 Педри), Гюндоган, Ламин Ямал, Рафиня (63 Жоао Феликс), Левандовски (63 Феран Торес); треньор Шави Ернандес.