0

Ю вентус отпада в груповата фаза на Шампионската лига за първи път от 2013 година. Това стана факт, след като Бенфика срази "бианконерите" с 4:3 на "Ещадио Да Луж".

"Орлите" бяха много по-добрият отбор до последните 15 минути и закономерно стигна до успеха. Антонио Силва откри резултата в 18-ата минута, а четири по-късно Душан Влахович изравни. В 28-ата минута Жоао Марио беше точен от дузпа, а след това Рафа Силва (35, 51) вкара два гола. Аркадиуш Милик намали в 77-ата минута, а две по-късно Уестън МакКени оформи крайното 4:3. Преди тези голове португалският гранд имаше няколко отлични възможности за попадение, но Рафа Силва и Гонсало Рамош пропуснаха.

Така Бенфика събра 11 точки и заема второ място в група Н, след като има по-лоша голова разлика от лидера ПСЖ. Юве е трети с 3 точки, а толкова има и Макаби Хайфа, който е последен.

В Група F Лайпциг победи с 3:2 Реал Мадрид и му нанесе първа загуба за сезона. Домакините изиграха много силни първи 20 минути, когато вкараха два бързи гола чрез Йошко Гвардиол (13) и Кристофър Нкунку (18).

Винисиус върна надеждите на "кралския" клуб с попадение в 44-ата минута, но вялата игра на бразилеца и съотборниците му след почивката не затрудни "биковете", които се носеха на крилете на вдъхновението. Резервата на домакините Тимо Вернер сложи точка на спора с трети гол в 81-ата минута, а в последните секунди на добавеното време нападателят на гостите Родриго спечели дузпа, която сам превърна в гол.

Манчестър Сити и Борусия Дортмунд завършиха при нулево равенство на „Сигнал Идуна Парк“. Рияд Марез пропусна дузпа за „гражданите“ в 58-ата минута, а Грегор Кобел се превърна в големият герой за „жълто-черните“.

След това равенство "гражданите" остават на първата позиция във временното класиране с актив от 11 точки, докато Борусия Дортмунд е на 2-ро място с 8 точки. Така и двата отбора се класират за фазата на елиминациите в Шампионска лига.