0

Р еал Мадрид победи Ливърпул с 5:2 в спиращ дъха мач от 1/8-финалите на Шампионската лига, игран на „Анфийлд“. Домакините само раздразниха кралете на Европа с два бързи гола, след което усетиха яростта на мадридчани, нанесли им 5 безответни удара.

Дарвин Нунес откри още в четвъртата минута с изключителен удар, а Мохамед Салах удвои в 14-ата минута след огромна грешка на вратаря Тибо Куртоа.

Винисиус Жуниор върна един гол в 21-ата минута.

Бразилецът изравни в 36-ата минута след грешка и другия вратар - Алисон. Едер Милитао направи пълен обрат в 47-ата минута, а Карим Бензема се разписа също на два пъти - в 55-ата и 67-ата минута на двубоя.

Така французинът стана най-резултатният играч на "белите" срещу мърсисайдци с общо 6 попадения.

Двата европейски гранда се срещнаха във финала на последното издание на турнира, като през май в Париж „кралският клуб“ спечели с 1:0 и вдигна най-ценния европейски клубен трофей за 14-ти път в историята си.