0

Л ивърпул победи Наполи с 2:0 в не особено интересен мач на „Анфийлд“ от последния кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Мохамед Салах и Дарвин Нунес донесоха успеха на „червените“ със сходни голове в края на мача. Това бе първо поражение на Наполи през сезона, както и в последните 24 мача.

В 53-ата минута Лео Йостигор прати топката в мрежата на Алисон след великолепно центриране на Хвича Кварацхелия, но след преразглеждане се оказа, че е имало засада и двете нули се запазиха.
Двубоят щеше да има значение, единствено ако Ливърпул бе успял да постигне успех с четири гола разлика, но това още преди мача изглеждаше невероятно. Двата тима завършиха с равен брой точки, но Наполи има предимство в преките мачове.

Байерн Мюнхен успя да вземе рутинна победа с 2:0 срещу Интер. Бенжамен Павар беше точен за домакините в 32-а минута. Ерик Максим Чупо-Мотинг удвои в 72-а минута. По този начин баварците приключиха с пълен актив от 18 точки след груповата фаза, спечелвайки първото място.

Тотнъм победи Олимпик Марсилия с 2:1 на „Стад Велодром“. Шансел Мбемба даде аванс на френския гранд, но друг защитник – Клеман Ленгле, изравни. Победното попадение за "шпорите" бе реализирано в добавеното време на срещата от Пиер-Емил Хьойберг.

Тотнъм завършва на първата позиция в група „D“ с актив от 11 точки. След като Спортинг Лисабон загуби от Айнтрахт Франкфурт с 1:2, Олимпик Марсилия преключва участието си в евротурнирите, след като завърши последен с 6 точки в актива си.