0

М анчестър Юнайтед се класира за осминафиналите в Лига Европа, след като отстрани испанския гранд Барселона.

Тимът на Ерик Тен Хаг се наложи с 2:1 на своя „Олд Трафорд” и така след 2:2 в първия мач в Испания, „червените дяволи” продължиха напред във втория по сила клубен турнир в Европа.

Гостите поведоха в резултата, но домакините съумяха да направят пълен обрат след силна втора част. Роберт Левандовски бе точен от дузпа през първата част, но с попадения на Фред и Антъни след почивката, домакините стигнаха до скъпоценния успех.

Рома победи с 2:0 РБ Залцбург и с общ резултат 2:1 също се класира за 1/8-финалите. „Вълците“ с лекота наваксаха минималното си изоставане от първия мач преди седмица, обърнаха, а след това затвориха мача в типичния стил на големия тактик Жозе Моуриньо.

Головете за Рома вкараха Пауло Дибала и Андреа Белоти в 33-тата и 40-ата минути. И двамата направиха много силен мач и бяха основната заплаха за противниковата защита, заедно с бързия ляв бек Леонардо Спинацола.