0

О лимпиакос направи феноменален обрат срещу Макаби Тел Авив, за да се класира за четвъртфиналите на Лигата на конференциите. "Червено-белите" загубиха първия мач в Гърция с 1:4, но направиха нещо немислимо във втория.

Гръцкият тим успя да вкара двубоя в продължения, след като във втората среща спечели с 4:1. След 120 минути резултатът бе 6:1 за Олимпиакос.

Головата фиеста започна в 10-ата минута, когато Константинос Фортунис намери Даниел Поденс, а той не остави шансове на вратаря.

Девет минути преди края на редовното време на първата част Поденс върна услугата на Фортунис, който възобнови надеждите на Олимпиакос за обрат.

В продължението на първото полувреме активният Поденс направи още една асистенция. Аюб Ел Кааби прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл.

В 58-ата минута Макаби върна едно попадение, след като Еран Захави бе точен от дузпа.

Седем минути по-късно гръцкият гранд вкара четвърти гол. Кааби отбеляза втория си гол в мача с акробатично изпълнение.

Така се стигна до продължения, където Олимпиакос завърши започнатото.

Още в 93-ата минута Стефан Йоветич показа големия си опит, след като бе на точното място в наказателното поле, за да направи резултата 5:1.